top of page

Hidrolik Boru Büküm

Hydrointer Logo Png-01.png

Hydrointer, tarım, inşaat ve mühimat taşıma ekipmanları, kamyon ve otobüs, rüzgar türbinleri, çim ve bahçe motorları dahil olmak üzere çeşitli müşteri isteklerini karşılamak için,   düşük, orta ve yüksek basınçlı hidrolik boru tertibatları portföyü sunar. Hidrolik boru tertibatlarını baştan sona tamamen şirket içinde işlemek için benzersiz bir yeteneğe sahibiz. Buna kesme, uç biçimlendirme, montaj, lehimleme, temizleme, kaplama ve yüksek doğrulukta CNC ve robotik bükme dahildir. Bu bize tüm süreç üzerinde yüksek düzeyde kalite kontrolü sağlar.

Hidrolik Boru Bükme Nedir ?

Boru bükme, belirli bir şekle ve dizayna sahip boruların yeniden şekillendirilmesinde kullanılan işlemdir. Bu işlem metal, alaşım, alüminyum, titanyum ve çelik için geçerlidir. Kullanılan materyale ve istenen hassasiyet derecesine bağlı olarak çeşitli boru bükme metotları kullanılır.

Hidrolik Hat Boruları

Hidrolik akış hızının ve basıncının sağlanabilmesi için piston, pompa, hortum ve rakor gibi bağlantı elemanlarına sahiptir. Hidrolik akışkanın, devre elemanları arasındaki iletimini sağlayan borular ve bağlantı elemanlarının bütününe borulama denir. Hidrolik sistemler de iletim hatlarında boru ve hortumlar kullanılır.

Sistemde belirli noktalar arasında akışkanı taşıyan, akışkana kılavuzluk yapan devre elemanıdır. Borular, soğuk çekme metoduyla ya da dikişli olarak, paslanmaz çelik ve hafif metallerden yapılır

bottom of page